Zakupy growe #29 | Kącik kolekcjonerski | Cross-Play
Home KĄCIK KOLEKCJONERSKI Zakupy growe #29

Zakupy growe #29

Cross-Play

Zima znowu zaskoczyła drogowców, czego efektem były opóźnienia paczek od grubasa z Laponii. Nie moja wina, tak było, nie zmyślam. A tak na serio, mała frekwencja, człowiek by pomyślał, że na święta ludzie będą robić zakupy, a tu miesiąc temu było więcej chętnych. Przynajmniej Venom i Chrno zrobili zakupów za całą redakcję!


Venom


W tym miesiącu miało być nic więcej oprócz Shin Megami Tensei V i remake’u Pokemonów, a skończyło się na ośmiu pudełkach z logiem Nintendo Switch… Na moją niekorzyść polskie sklepy przeceniły sporo gier, która miałem na wishliście (No More Heroes 3, Bravely Default II) oraz parę takich, których kupować w ogóle nie zamierzałem (Mario Golf: Super Rush, WarioWare: Get It Together!). Koniec końców dorwałem jeszcze w dobrych cenach używki New Pokemon Snap i The Legend of Zelda Link’s Awakening i jakoś tak poszło. Kontroler DualSense brałem w zestawie z FIFĄ 22, jednak piłkarzyki zostaną prezentem świątecznym dla kogoś innego, więc na zdjęciu Fifki zabrakło.

Na koniec zostawiłem bezprzewodowe słuchawki SteelSeries. Tygodniami próbowałem ogarnąć sytuację na rynku słuchawek do konsol, szukałem modelu, który zadziała zarówno z z XSX jak i PlayStation 5. Jak już znalazłem okazało się, że jest wyprzedany lub chodzi w chorych cenach. Udało mi się dorwać na OLX “prawie nieużywane”. Największy błąd mojego życia, ale to długa historia, nie będę tutaj się żalił w jakim stanie ten sprzęt przyszedł. Za to ostrzegam Was wszystkich: nigdy nie kupujcie używanego sprzętu! Szczególnie jeśli dany przedmiot ma bezpośredni kontakt z mordą sprzedającego.

Pozostaje jeszcze kwestia gier na Game Boy Advance. Z tym że to są chinole z Ali, więc szkoda na nie klawiatury. Nie lubię finansowania allegrowych Januszy opychających używane abandonware. Tym bardziej jeśli przy cartach z GBA nigdy nie masz pewności, czy nie próbują sprzedać pirata w cenie oryginalnej kopii.

Zakupy growe #29 | Kącik kolekcjonerski | Cross-Play


Chrno


Zakupy Listopadowe nie tyle uznaje za udane co za growe zakupy życia, ponieważ nie pamiętam kiedy ostatnim razem tak bardzo obłowiłem się upragnionym softem i sprzętem. Na pierwszy rzut oka idzie oczywiście najbardziej widoczny sprzęcik czyli Xbox Series X w limitowanej edycji Halo Infinite. Lodóweczka na żywo prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach a jeżeli ktoś ma latarkę/lampę UV to czeka go fajny easter egg. Dalej do zestawu poszły pady: Elite Series 2 i limitowana wersja na 20-lecie marki Xbox (hint: tutaj również warto gdzieniegdzie poświecić). Dalej mamy dwa artbooki: The Last of Us II i 30-lecie studia Naughty Dog. Na tego drugiego polowałem już dłuższy czas, ponieważ książka od kilku lat jest niedostępna i najczęściej sklepy windują sobie chore kwoty za używany egzemplarz. Ku zaskoczeniu na ratunek przyszło Alledrogo z ludzką ceną. Ostatnie w kolekcje jest kilka perełek. Część wyrwana na Black Friday (Wiedźmin i Sekiro), druga połowa z kolei uzupełniła skromną kolekcję (The Last of Us Remastered) i nie mogłem oprzeć się pokusie z posiadania fizycznej wersji Project Zero: Maiden of Black Water (jedna z moich ulubionych serii).

Zakupy growe #29 | Kącik kolekcjonerski | Cross-Play


Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia w 30 odsłonie zakupów.

Polecamy również:

Nynek to koci pupil Cross-Play. Stronka korzysta z whiskasa, czy nakarmisz Nynka? Nakarm Nynka Przeczytaj więcej o polityce prywatności