Home KĄCIK KOLEKCJONERSKI Zakupy growe #25

Zakupy growe #25

by Cross-Play

Witamy w kolejnych zakupach. Jak co miesiąc prezentujemy gamingowe zdobycze. Gry, konsole, sprzęt, OST-y, bibeloty itd. Nie ma dyskryminacji, bo liczy się pasja! A wiec bez zbędnego gadania, zapraszam do lektury.


Gomlin

Lipiec był dla mnie takim miesiącem spontanicznym. Początkowo myślałem, że będzie bardzo skromnie, a być może po ostatnich zakupach nie zaopatrzę się w nic nowego. A tu wskoczył we mnie diabeł zakupowy i wyszło jak wyszło. A więc:

  • Monster Hunter Stories w: Wings of Ruin — kiedy na 3DS-a wyszła pierwsza cześć MHS ktoś mi wtedy powiedział: „nie kupuj, to takie słabe pokemony w świecie MH”. Damn you! Nie wyjawię, kto tak powiedział, ale dzisiaj żałuje. Dlaczego? Po pierwsze, kiedy gram teraz w dwójkę, to jestem zachwycony klimatem, pomysłem i turowym systemem walki w świecie MH, a po drugie — wersji na 3DS-a nigdzie nie mogę dostać (na karcie) i prawdopodobnie skończę z cyfrową wersją z eshopu…

Zakupy growe

  • Zestaw PS2 — kiedyś miałem czarnulkę, potem się pozbyłem… Potem znów miałem i znów się pozbyłem. Jak to mówią: „do trzech razy sztuka”. Jest kilka gier, które chciałbym zaliczyć na PS2, a których nie dostanę na nowych platformach, jak chociażby XIII (nowego rimejka nie licze bo to syf, kicz i tona mułu). Zestaw gier jest pół na pół. Co prawda szrotowa Fifa czy jakieś tam Euro to kicz, ale NFS-y, Max Payne czy Gran Turismo (albo jak niektórzy wolą: „Tusrimo”) chętnie zaliczę. Dodatkowym atutem zestawu były buzzery w stanie idealnym, które zawsze chciałem przetestować.

Zakupy growe

  • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD — wszyscy mają zeldę, mam i ja! A tak po prawdzie to nawet Link jej nie ma, bo Nintendo w każdej kolejnej części wciąż robi go w bambuko. Zeldziochy jeszcze nie odpakowałem, jednak od chwili premiery gry na Wii chciałem wraz z Linkiem pomachać mieczem — a teraz BigN mi to umożliwiło. Kiedy skończę MHS na pewno zobaczę z czym to się je. No i tak jak mi pisał Venom, steelbook jest naprawdę ładny (był jeszcze plakat, ale jakoś mi się nie uchwycił na zdjęciu).

Zakupy growe

To na tyle moich zakupów, chociaż przyznam szczerze, że jeszcze w lipcu zamówiłem kolejną grę (skuszony promocją cenową), ale ta już nie zdążyła dotrzeć, w takim razie będzie choć jeden tytuł na sierpień.
PS. Nie mam bladego pojęcia co robi Rayman i zdziczałe króliki z Wii w zestawie z PS2, ale agent, który mi wysłał ten zestaw, dorzucił to chyba w prezencie. Whatever…


Astarell

Tym razem zaległości figurkowe. Outletowe zakupy związane z grami za miniony miesiąc. Dla niespodzianki teraz wypakowane z pudełek.

  • Caster – Tamamo no Mae z gry Fate/Extra na PSP
  • Saber-Neronia jak wyżej
  • Tokisaki Kurumi —  z gry/anime Date Alive
  • Yoshino — jak wyżej
  • Sinon — oczywiście seria Sword Art Online (manga, gry i anime)

Iron

U mnie był ciężki miesiąc i nawet nie myślałem o graniu, ale jak zawsze coś przyklei się do ręki. Może nie ma szału jak u Gomlina, ale zawsze to raźniej w zakupach. Ostatnio pojawiałem się mniej, bo wiadomo, życie płata różne figle i miałem trochę mniej czasu. W końcu pogoda na piłkę, póki co kraj „otwarty” i można trochę użyć lata. Zwracam uwagę na to szczególnie teraz, gdy nie mam na nic czasu hehe. No ale taki klimat. Jedziemy z gierkami!

  • Oni — cyberpunk w wydaniu Bungie West z czasów PS2. Czuć inspiracje Ghost in the Shell i tym klimatem, ale miałem za gnoja plakat z artem z okładki i tak trochę złapało mnie na sentyment. Pograłem tylko chwilę i już śmiałem się sarkastycznie pod nosem. Przed oczami przelatywały mi irytujące wspomnienia z Tekken Force Mode i Fighting Force 2… Panie te kolizje, te kamery, a te lokacje! Max Payne to nie jest, ale można trochę pograć.
  • Kuri Kuri Mix — kolorowe zwierzaki do gry w co-opie, coś w stylu Crash Bash, Overcooked i Brothers: A Tale of Two Sons, tylko ze szczątkową fabułą. Czasy, w których ekipa From Software obficie eksperymentowała z gatunkami i zapewne narkotykami. Może kiedyś uda się z kimś zagrać kilka poziomów.

Zakupy growe


Niestety, to już wszystko. Jak zawsze zapraszamy do dzielenia się swoimi zdobyczami w komentarzach. Grajcie, odpoczywajcie i wykorzystujcie pogodę, o ile macie ku temu sposobność. Spotykamy się jak zawsze za miesiąc. Good luck and Godspeed!

Polecamy również

Nynek to koci pupil Cross-Play. Stronka korzysta z whiskasa, czy nakarmisz Nynka? Nakarm Nynka Przeczytaj więcej o polityce prywatności