O NAS


Witajcie na niezależnej stronie poświęconej grom wideo, znajdziecie tutaj teksty w luźnym stylu i z humorem nt. szeroko pojętego gamingu. Gramy multigeneracyjnie i konsolowo, więc spodziewajcie się wpisów o grach od 8 bitowców po najnowsze generacje. Każdy z ekipy ma bzika na punkcie gierkowania, co mam nadzieję znajdzie potwierdzenie również w naszych wypocinach. Nie jesteśmy profesjonalistami, nie mamy deadline’ów, nie piszemy nic na szybko byle było. Celem naszego projektu była próba stworzenia na wskroś konsolowej strony z duszą i klimatem, w której nawet recenzje nie są takie jak wszędzie. Każdy tekst staramy się dopieścić i mimo, że w historii internetów znajdziecie już jakiś wpis na innych stronach o danej grze, którą przyjęliśmy na ruszt, to możecie być pewni, że nikt nie podszedł do tego w taki sposób jak u nas! Miłego przeglądania i czytania.

Pozdrawiamy

CrossPlay.


 

REDAKCJA

GomlinNormik, który gra od gówniarza. Pierwsze zetknięcie z grami zaowocowało na Atarynie 2600 (lub jej klonie). Zjadłem zęby na Pegazusie, a prawdziwe gry życia poznałem na Szaraku. Żaden gatunek nie jest mi obcy, jednak to jRPGi i im pochodne zajmują szczególne miejsce w moim sercu gracza. Retro gierki łykam na równi z nowymi tytułami. Poza grami nos trzymam głownie w książkach fantasy z polskiego poletka. Wróbelki ćwierkają, że zajmuje stanowisko Naczelnego na tym grajdołku.

KONSOLE: GBC / PSX / PS4 / PSP / XO / WII / n3DS  XL/ NS

Nadol Fanboj japońskich sztosów. Najlepsze gatunki: shmup, beat em up, jrpg, jhorror, slashery. Gram od 8 bitowcow po najnowsze generacje. Dodatkowo zajmuję się truciem dupy reszcie ekipy z CP.

KONSOLE: PSX / PS2 / PS3 /PS4 / PSP / GC /  WII / WII U / NS / SNES MINI / SATURN / DC 

Iron “Jack of all trades master of none” Wszechstronne zainteresowania w tym także gry. Mógłby wiele osiągnąć, ale jest zbyt leniwy. Pesymistyczny idealista, przeciwieństwo Nadola 🙂 Czasami coś napisze lub zrobi grafikę, piąte koło u wozu na CP.

KONSOLE: PSX / PS2 / PS3 / PS4 / PSP / PEGASUS / WII 

 


Tom Recenzent-man ,,10 tysięcy znaków na tekst to minimum”. Człowiek grający na różnych sprzętach. Od PlayStation, PC i GameCube, po PSP, Xboxa i automatyczną pralkę. W punkt opisuje wrażenia płynące z elektronicznej rozgrywki. Pedantyczny w kwestii ułożenia screenów w recenzji i photoshopowy samouk. Jednego tygodnia odpala grę retro, drugiego kupuje next-genową produkcję, a trzeciego przechodzi tytuł z emulatora Nesa na smartfonie. Wypociny z nutą humoru Setha MacFarlane’a i Jerem’ego Clarksona.

KONSOLE: PS2 / PS4 / GC

PchanGra w gry od dziecka, dokładnie gdy u kuzyna całkiem przypadkiem zobaczył Donkey Konga na Atari 65XE/XL – takie czasy. Zakochany we wszelakiej japońszczyźnie i  grach  Nintendo oraz Segi. Zapalony kolekcjoner dóbr wszelakich od artbooków po figurki zawalające jego skromną pieczarę. Gdy nie gra to marzy o tym by rozwalić się na łóżku i sięgnąć po jakąś dobrą mangę lub komiks. Ma fioła na punkcie The Legend of Zelda i serii Xenoblade, którym poświęcił mnóstwo wolnego czasu. Dobry człowiek, którego życiowym mottem stało się: “muszę się zastanowić”XD.

KONSOLE: PS2 / PS3 / PS4 / PSP / PSV / X360 / SNES / GC / WII / WIIU / GBA, NDS / 3DS / 3DS XL / n3DS XL / NS

 


Astarell Były recenzent na PS Site, obecnie pisze recki dla PPE.pl. Uwielbia japońskie gry RPG, japońską animacje, strategie, książkową fantastykę. Interesuje się historią, geopolityką oraz zjawiskami paranormalnymi. Tworzy teksty o grach od ponad 15 lat z dorobkiem ponad setki recenzji na różnych portalach internetowych. Uwielbia koty i neko-girls.

KONSOLE: PS4 / PSV / n2DS XL / NS

 


WSPÓŁPRACOWNICY

Yuri Stary cap, 47 lat, konserwatysta, człowiek z zasadami, wielbiciel jRPG, szczeciniak, obecnie mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, skłonności autystyczne, mało co do mnie dociera.

KONSOLE: PS3 / PS4 / PSP / PSV

 

 


Venom Bitki, slashery, shootery, platformery – praktycznie każdy gatunek to mój chleb powszedni (z jednym wyjątkiem, sportówek nie tolerujemy). Nie lubię marnować czasu, dlatego gram na wszystkim i wszędzie, byleby tylko zająć czymś ręce podczas czekania w kolejce do dziekanatu. Poczucie wypalenia w “zawodzie” zniknęło z mojego życiorysu nie tak dawno temu za sprawą wirtualnej rzeczywistości. Teraz znowu czuję dziecięcą radość na myśl o grach wideo.

KONSOLE: PSX / PSP / PSV / PS3 / PS4 / X360 /Wii / n2DS XL 

 


Yangberg Cześć, jestem Yang. Lubie pyzy i Nadola albo po prostu Nadola z pyzami. Bardziej od Nadola i pyz kocham tylko Zelde o której poczytacie na RnG na którym mam przyjemność się udzielać. Poza przygodami blond chłopczyka gram głównie w indyki i to o nich poczytacie na CP!.

KONSOLE: PSX / PS2 / Ps4 / NES / SNES /GB / 3DS/ NS

 

 


Valoo Prowadzi miodnego bloga nt. Nintendo, ale nie tylko – zapraszamy tutaj.

KONSOLE: PS2 / N64 / WII / WIIU

 


Lotheneil Gracz z kilkunastoletnim stażem, choć, jako była przedstawicielka obozu PC, w grach stricte konsolowych ma niejakie zaległości, które z radością nadrabia. Miłośniczka jRPG i RPG oraz grania przenośnego (PS VITA, Nintendo Switch). Posiadaczka pokaźnego backloga gier, stara się ograniczać szał zakupowy i nie gonić za nowościami. Swoje wrażenia opisuje również na jrkrpg.pl i tamtejszym forum.

KONSOLE: PSV / NS

 


Suri Z czystego przypadku student filologii angielskiej. Zacofany generacyjnie i delektujący się erą PlayStation 2. Wielki fan MGSa, WipEouta i Pokemonów. Człowiek z potwierdzonym autyzmem, marzący o byciu jednym z najszybszych myśliwców na świecie. No i przede wszystkim, wsparcie powietrzne dla ekipy CrossPlay, próbujące dostarczać jak najciekawsze teksty.

KONSOLE: PSX / PS2 / PSP / PSV / 2DS 

 


Szczególne podziękowania należą się takim ludziom jak Dżony, Flaku, Gearhulk, Adam11, Wombat, Alfik, Zdun i Ciapo. Bez nich nie powstałaby prawdopodobnie strona, chłopaki pomogli nam w grafikach, służyli pomocą z pomysłami oraz tekstami.


LEGENDA OCENIACZKI