Home O NAS
Cross-Play

Witajcie na niezależnej stronie poświęconej grom wideo, znajdziecie tutaj teksty w luźnym stylu i z humorem nt. szeroko pojętego gamingu. Gramy multigeneracyjnie i konsolowo, więc spodziewajcie się wpisów o grach od 8 bitowców po najnowsze generacje. Każdy z ekipy ma bzika na punkcie gierkowania, co mamy nadzieję znajdzie potwierdzenie również w naszych wypocinach. Nie jesteśmy profesjonalistami, nie mamy deadline’ów, nie piszemy nic na szybko, byle było. Celem naszego projektu była próba stworzenia na wskroś konsolowej strony z duszą i klimatem, w której nawet recenzje nie są takie jak wszędzie. Każdy tekst staramy się dopieścić i mimo, że w historii internetów znajdziecie już jakiś wpis na innych stronach o danej grze, którą przyjęliśmy na ruszt, to możecie być pewni, że nikt nie podszedł do tego w taki sposób jak u nas! Miłego przeglądania i czytania.

Pozdrawiamy

Cross-Play


REDAKCJA

GomlinNormik, który gra od gówniarza. Pierwsze zetknięcie z grami zaowocowało na Atarynie 2600 (lub jej klonie). Zjadłem zęby na Pegazusie, a prawdziwe gry życia poznałem na Szaraku. Żaden gatunek nie jest mi obcy, jednak to jRPGi i im pochodne zajmują szczególne miejsce w moim sercu gracza. Retro gierki łykam na równi z nowymi tytułami. Poza grami nos trzymam głownie w książkach fantasy z polskiego poletka. Wróbelki ćwierkają, że zajmuje stanowisko Naczelnego na tym grajdołku.

KONSOLE: GBC / PSX / PS4 / PSP / XOX / Wii / N3DS XL / NS


IronWszechstronne zainteresowania w tym także gry. Mógłby wiele osiągnąć, ale nie uznaje hierarchii wartości współczesnego świata. Pesymistyczny idealista z tendencjami do filozoficznych dywagacji, w wolnych chwilach szuka egzoplanet i nadprzewodników w temp. pokojowych. Dla odprężenia gra na gitarze i w koszykówkę. Potrafi kontrolować 7 czakr. Na stronie zajmuje się praktycznie wszystkim. (Dziękuję Edyto!)

KONSOLE: PSX / PS2 / PS3 / PS4 / PSP / Wii / PEGASUS


TomRecenzent-man „10 tysięcy znaków na tekst to minimum”. Człowiek grający na różnych sprzętach. Od PlayStation, PC i GameCube, po PSP, Xboxa i automatyczną pralkę. W punkt opisuje wrażenia płynące z elektronicznej rozgrywki. Pedantyczny w kwestii ułożenia screenów w recenzji i photoshopowy samouk. Jednego tygodnia odpala grę retro, drugiego kupuje next-genową produkcję, a trzeciego przechodzi tytuł z emulatora NES-a na smartfonie. Wypociny z nutą humoru Setha MacFarlane’a i Jeremy’ego Clarksona.

KONSOLE: PS2 / PS4 / GC / NS


VenomBitki, slashery, shootery, platformery – praktycznie każdy gatunek to mój chleb powszedni (z jednym wyjątkiem, sportówek nie tolerujemy). Nie lubię marnować czasu, dlatego gram na wszystkim i wszędzie, byleby tylko zająć czymś ręce podczas czekania w kolejce do dziekanatu. Poczucie wypalenia w „zawodzie” zniknęło z mojego życiorysu nie tak dawno temu za sprawą wirtualnej rzeczywistości. Teraz znowu czuję dziecięcą radość na myśl o grach wideo.

KONSOLE: PSX / PSP / PSV / PS3 / PS4 / PS5 / X360 / XSX / Wii / GBA / N2DS XL / NS


Duki DukiFan elektronicznej rozrywki praktycznie od urodzenia. Przeżył podręcznikowe dzieciństwo w Polsce lat 90. z Pegasusem i grami z bazaru. Od lat wierny prasie drukowanej, zapewne stąd zamiłowanie do tekstów oraz pisania. Gra praktycznie na wszystkim, choć w lwiej części jest graczem konsolowym. Ulubione gatunki to obecnie: shootery, metroid-vanie, platformówki oraz slashery. „Mały” entuzjasta wirtualnej rzeczywistości. Pomylił Mikamiego z Nakamurą.

KONSOLE: PS5 / NS / XSX


Kerrou

KerrouFan japońskich RPG i chińskich bajek. Chińskich RPG i japońskich bajek w sumie też. Pierwsze gry poznawał na Pegasusie, później przyszedł Szarak, a z nim kultowe jRPG i świetne platformówki. Obecnie gra w praktycznie wszystko poza sportówkami i symulatorami. Produkcje z Kraju Kwitnącej Wiśni darzy szczególną sympatią. W wolnych od grania chwilach uczy angielskiego.

KONSOLE: PSX / PS2 / PS5 / X360 / NS / PEGASUS


AstarellByły recenzent na PS Site, obecnie pisze recki dla PPE.pl. Uwielbia japońskie gry RPG, japońską animację, strategie i książkową fantastykę. Interesuje się historią, geopolityką oraz zjawiskami paranormalnymi. Tworzy teksty o grach od ponad 15 lat z dorobkiem ponad setki recenzji na różnych portalach internetowych. Uwielbia koty i neko-girls.

KONSOLE: PS4 / PSV / N2DS XL / NS


Nocny MisiekSkacze z kwiatka na kwiatek: jednego dnia masakruje wrogie armie w świecie Warhammera, drugiego zwiedza loch w jRPG, trzeciego strzela do mutantów, a w międzyczasie liczy, że dzięki kolejnemu meczowi w wirtualnego hokeja nauczy się jeździć na łyżwach. Potrafi wykształcić sobie syndrom sztokholmski wobec gry i ukończyć ją chociaż będzie go to bolało. Wrzuci do tekstu na temat RPG o magicznych dziewczynkach cytat z Platona, żeby nikt mu nie zarzucił, że zmarnował pięć lat studiów. Specjalista od dowcipów i aluzji popkulturalnych, które tylko jemu wydają się zabawne. Wszyscy ludzie są dla niego równi — będzie żartował z każdego.

KONSOLE: PS4 / NS


PchanGra w gry od dziecka, a dokładnie od chwili, gdy u kuzyna całkiem przypadkiem zobaczył Donkey Konga na Atari 65XE/XL — takie czasy. Zakochany we wszelakiej japońszczyźnie i grach Nintendo oraz Segi. Zapalony kolekcjoner dóbr wszelakich od artbooków po figurki zawalające jego skromną pieczarę. Gdy nie gra to marzy o tym, by rozwalić się na łóżku i sięgnąć po jakąś dobrą mangę lub komiks. Ma fioła na punkcie The Legend of Zelda i serii Xenoblade, którym poświęcił mnóstwo wolnego czasu. Dobry człowiek, którego życiowym mottem stało się: „muszę się zastanowić” XD.

KONSOLE: PS2 / PS3 / PS4 / PSP / PSV / X360 / SNES / GC / Wii / Wii U / GBA / NDS / 3DS / 3DS XL / n3DS XL / NS


ChrnoZłapał bakcyla na gry video już w wieku czterech lat, gdy starszy Brat otrzymał na swe urodziny Game Boya z Tetrisem i Castlevanią The Adventure. Udzielał się na różnych stronach jak Świat Nintendo, Retroage i paru innych (które poza RA nie przetrwały próby czasu). Obecnie lubuje się w platformówkach oraz przygodówkach wszelkiej maści (od point & click po cinematic experience w stylu Uncharted).

KONSOLE: PS4 PRO / XOX/ XSX / NS


YuriStary cap, rocznik 71, konserwatysta, człowiek z zasadami, wielbiciel jRPG, szczeciniak, obecnie mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, skłonności autystyczne, mało co do mnie dociera.

Kanał na Twitch: klik

KONSOLE: PS3 / PS4 / PSP / PSV


GuileGracz pełną gębą odkąd pamięta. Zaczynał swoją przygodę z Commodore 64 i Gameboyem i nadal ją kontynuuje, ale na przyszłość branży spogląda już bardzo krytycznie. Prywatnie ratuje ludzi od nich samych jako BHP-owiec. Poza grami interesuje się Japońską kulturą i popkulturą. Ulubione gatunki gier to RPG-i, bijatyki i strategie, aczkolwiek nie stroni też od innych.

KONSOLE: PSX/ PS2 / PS3 / PS4 / SMD / DC / NES / SNES / GC / Wii / Wii U / GB / GBC / GBA / NDS / N3DS / NS


ALEJA ZASŁUŻONYCH

Szczególne podziękowania należą się takim ludziom jak: Ndl, Dżony, Flaku, Gearhulk, Adam11, Wombat, Alfik, Lotheneil, Zdun, Yangberg, Suri, Enkidou, Valoo, DrAKul, MSaint i Ciapo. Bez nich prawdopodobnie nie powstałaby strona, pomogli nam w grafikach, służyli pomocą z pomysłami oraz tekstami…LEGENDA OCENIACZKILegenda oceniaczki

Nynek to koci pupil Cross-Play. Stronka korzysta z whiskasa, czy nakarmisz Nynka? Nakarm Nynka Przeczytaj więcej o polityce prywatności