MINI SERIE II

Atelierowo

Alchemia najprościej rzecz ujmując to po prostu zamiana jednej rzeczy w drugą, przy pomocy istniejących praw natury. Nazwa wprawdzie pochodzi z arabskiego al-chimija, ale sztuką tą parali się już starożytni Egipcjanie i Grecy, a bliżej naszych czasów miastem, gdzie żyło najwięcej alchemików była czeska Praga. Temat rzeka i raczej na osobny artykuł, bowiem w tym chce tylko rozpocząć cykl tekstów o grach, gdzie alchemia gra pierwsze skrzypce. Witam w atelierowie.

PRZEJDŹ

Listy z Leftherian

Cześć, postanowiłem wystartować ze swoim małym cyklem, w którym mam zamiar poruszać to co mi się podoba lub nie w naszym grajdole. Znajdziecie tu zdrowy rozsądek i zdrowe podejście do poruszanej tematyki połączonej z mam nadzieję ciekawymi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

PRZEJDŹ

Backlogowy Stryszek

Dzień dobry państwu. Jestem Lotheneil i mam problemy z backlogiem. Urosło mu się do niebotycznych rozmiarów, więc właśnie postanowiłam się z nim rozprawić. Czy uda mi się z nim wygrać, czy też kolejne wyprzedaże pogrążą mnie całkowicie? Zostańcie ze mną.

PRZEJDŹ

Bitki chodzone

Beat’em upy, gatunek gier wideo zrzucony w odmęty zamkniętego na klucz zapomnianego domostwa. Dla mnie od dziecka kojarzący się z kinem kopanym (tak nazywałem filmy sensacyjne, ze względu na niesamowitą ilość scen w tychże z ciosami wyprowadzanymi nogą) ubiegłego wieku, z takimi gwiazdami tamtych czasów jak Steven Seagal, Chuck Norris, Bruce Lee, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger i mój ulubiony: Jean – Claude Van Damme.

PRZEJDŹ

Złota Piątka

Każdy szanujący się gracz z pewnością miał do czynienia z Złotą Piątką na Pegasusa, jako tej idealnej kompilacji gier Codemasters zapakowane w żółty kartridż, którego nie trzeba było przedmuchiwać aby zadziałał, w porównaniu do ,,ruskich” przeróbek. Osoba posiadająca ,,Golden Five” automatycznie wskakiwała na wyższy level wśród znajomych, zarówno pod względem jakości posiadanych gier i statusu ,,koleżeństwa”.

PRZEJDŹ